Prawnicy w Regionie - skorzystaj z naszej wyszukiwarki - posiadamy dane ponad 70 tyś. podmiotów z branży prawnej

Wpisz minimum 3 znaki. Wyszukiwarka zwraca maksymalnie 25 wyników dla jednego zapytania.

Baza wiedzy

Ustalanie wartości pojazdu do jego ubezpieczenia

Wycena wartości pojazdu do jego ubezpieczenia jest często powodem nieporozumień i kłopotów przy likwidacji szkody- głównie przy szkodach z tytułu auto - casco.

Ponieważ to agent jest najczęściej pierwszą osobą, która ustala tę wartość, od jego wiedzy i profesjonalizmu zależy czy klient będzie miał pretensje do ubezpieczyciela (bo klient uważa, że to agent jest pracownikiem ubezpieczyciela- reprezentuje go) o sposób ustalania odszkodowania przy którym taka wycena ma znaczenie.

Pojazd po kolizji drogowej - naprawiać czy nie ?

We wcześniejszych artykułach starałem się przedstawić problematykę związaną ze wszystkimi czynnościami jakie musi wykonać poszkodowany- od zachowania się na miejscu kolizji, poprzez zgłoszenie szkody, jej właściwe oszacowanie i uzyskanie przynajmniej zaliczki na rozpoczęcie naprawy.

Skala problemów, jakie pojawiają się w całym procesie odszkodowawczym powoduje, że wiele osób nie wie jak i gdzie zgłosić się ze swoimi problemami- nie wie jak i gdzie uzyskać radę i pomoc. Z mojej praktyki wiem, że pomocy tej oczekuje się również od tego, który sprzedał polisę- na polisie najczęściej jest numer telefonu do agenta ubezpieczeniowego lub brokera.

Poradnik techniczny agenta ubezpieczeniowego

Pierwszą osobą - przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, która ma styczność z osobą chcącą ubezpieczyć pojazd jest agent ubezpieczeniowy lub broker (poza oczywiście firmami prowadzącymi ubezpieczenia „na telefon”- direct).


To od jego umiejętności przekazania wiadomości o ubezpieczycielu- jego atrakcyjności na rynku i „przyjazności” dla klienta zależy w głównej mierze kto i gdzie się ubezpiecza- ile zarobi ubezpieczyciel i ile dostanie z tego prowizji agent.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.
akceptuję